سئو چیست؟

اگر میخواهید بدانید سئو چیست ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

سئو مجموعه عملیات و نکاتی است که موتور جستجوگر گوگل را مجاب می کند تا سایت شما در صفحات اول خود قرار دهد و کاربر را تشویق به بازدید از آن نمایند.

هدف-سئو-چیست-و-چرا-سئو-انجام-دهیم؟

چرا سئو اهمیت دارد؟

در بین موتورهای جستجوگر، گوگل بیشترین تعداد جستجو را دارا است و پرکاربردترین موتور جستجوگر می باشد. نزدیک به ۷۵ درصد جستجو ها از از طریق گوگل صورت می گردد و ۵ سایت معرفی شده در صفحه نخست، حدود ۶۷درصد بازدیدها را به خود اختصاص میدهد.
همین دو نکته کافیست تا به اهمیت seo  برای موفقیت یک سایت پی ببریم.

اهداف کلی سئو به این صورت می باشند:

  1. افزایش ترافیک سایت
  2. افزایش بازدید از سایت
  3. نمایش سایت در صفحات بالای گوگل
  4. بهترین ابزار تبلیغات و معرفی کسب و کار شما
  5. کمک به رسیدن شما به هدفتان که می تواند فروش محصول یا ارایه خدمات باشد
افزايش-رتب-سايت-با-سئو-یاری وب

سئو نه تنها به بالا بردن رتبه سایت کمک می کند بلکه باعث مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان می گردد. وقتی یک سایت از نظر ظاهر و محتوا و جمله بندی بهینه شده باشد باعث می شود تا کاربران بیشتری جذب سایت شده و مدت زمان بیشتری در آن باقی بمانند و این خود باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در گوگل می شود.

سئوی اشتباه باعث می شود که سایت شما از دید کاربران پنهان شود.اگر در راه بهبود سئو از روش های غیر اخلاقی و فریبکارانه استفاده نمایید و این حرکت شما توسط الگوریتم های گوگل شناسایی شود باعث می شود تا گوگل سایت شما را جریمه نماید و آن را به صفحات پایینتری انتقال دهد.این الگوریتم ها دارای ۲۰۰ معیار مختلف برای رتبه بندی سایت می باشند.

سئو کردن یک سایت باید بر اساس کلماتی که کاربران برای جستجوی یک موضوع خاص وارد می کنند صورت گیرد. بسته به این که چگونه از این کلمات کلیدی در سئو خود استفاده کرده ایم سئو شدن سایت ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. برای یک وب سایت مهم است که در صفحه اول و جزو سه مورد نخست دیده شود. حدود ۵۸% از بازدیدها برای این سایت های می باشند.

چرخه-سئو-مراحل-بهینه-سازی-سایت-یاری-وب

تکنیک های اصلی در سئوسایت

حال به توصیف تکنیک های اصلی برای افزایش رتبه سایت می پردازیم .

  • سئوی درون صفحه یا Seo On Page :

به مجموعه عملیات و تکنیک که بر روی صفحات ، محتوا ، تصاویر ، پیوندها و…. برای بهبود سئو و رتبه سایت انجام می شود سئو درون صفحه گفته می شود. این روش پایه تمام تلاش ها برای بهبود سایت می باشد چون شما بیشترین کنترل را بر این قسمت دارید. هر تغییری که در محتوای سایت اعمال نمایید بر وی رتبه شما تاثیر خواهد گذاشت.

  • سئوی بیرون صفحه یا Seo Off Page :

به روش های بهینه سازیی که در بیرون از صفحات سایت برای ارتقا آن انجام می شود سئوی بیرون صفحه گفته می شود. بیشترین تمرکز در این روش بر روی پیونددهی از سایت های دیگر به سایت شما می باشد.

  • سئو کلاه سفید White Hat :

به مجموعه تکنیک ها و استراتژی هایی که از قوانین و راهنمایی های موتورهای جستجوگر استفاده می کند اشاره دارد. این نوع سئوکردن به سئو اخلاقی نیز معروف می باشد. این روش یا اجرای بلندمدت دارد و یا از دستورالعمل ها و سیاست های صحیح برای بهبود رتبه سایت در گوگل استفاده می کند.

  • سئو کلاه سیاه Black Hat :

مجموعه دستورالعمل هایی که با دستکاری الگوریتم های موتورهای جستجوگر باعث افزایش رتبه سایت می شود گفته می شود.این روش فریبکارانه و غی اخلاقی می باشد و توسط هیچ یک از موتورهای جستجو تایید نمی شود. چنانچه استفاده از این وش ها توسط موتورهای جستجوگر شناسایی شود سایت با افت رتبه شدید مواجه خواهد شد

در مقاله بعد به توضیح سئو درون صفحه ای خواهیم پرداخت.

Rate this post

نمایش پست قبلی:
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0